sales@ecoplanet.cz
en

Světelná laboratoř

Diagnostika

Společnost Ecoplanet s. r. o. disponuje vlastní světelnou laboratoří, která představuje klíčový článek v rámci interní kontroly výrobků ve všech fázích výrobního i distribučního procesu. Vybavení fotometrické laboratoře lze současně využít k odborné diagnostice většiny typů svítidel, kterou nyní nabízíme jako zpoplatněnou službu.

Stěžejním prvkem laboratoře je klimatizovaná, 3-komorová temná místnost s goniofotometrem, který pomocí masivního ramena otáčí svítidlem ve 2 osách, zatímco kalibrovaný senzor zaznamenává jeho důležité fotometrické vlastnosti (např. světelný tok nebo distribuční křivku svítivosti). Prostor je udržován v naprosté čistotě a je navržen tak, aby eliminoval jakékoliv odrazy a nezachytával "zbloudilé světlo". Zařízení pracuje s vysokou přesností a všechna nasbíraná data ukládá k dalšímu využití.

Podpůrné přístroje pro měření dalších důležitých veličin svítidel jsou kulový integrátor, spektrometr a luxmetr.


Co umíme měřit:

Omezení soustavy: svítidlo do 30kg, max. 500W, rozměry 1000 x 1500mm.

Co dostanete:

Výstupem měření je detailní protokol v PDF v anglickém jazyce a soubory s vyzařovací charakteristikou svítidla (křivky svítivosti) ve formátu .IES nebo .LDT, které slouží jako podklad technikům pro simulaci / výpočty osvětlení v odborných programech jako jsou DiaLUX, Astra Building Design nebo Relux.

Orientační cena za měření jednoho svítidla/zdroje je 4900 Kč bez DPH. Při zakázce s větším množstvím svítidel je cena individuální. V případě zájmu se s poptávkou obracejte na mereni@ecoplanet.cz.

Výpočty osvětlení

Společnost Ecoplanet s.r.o. nabízí svým komerčním zákazníkům podporu v podobě výpočtů osvětlení pro plánované projekty. Vybereme z našeho sortimentu vhodné svítidlo a vzhledem k zamýšlenému účelu místnosti určíme v souladu s normami ČSN potřebné rozmístění a počet. V návrhu zohledňujeme nařízené podmínky (osvětlenost v luxech, UGR, Ra) a klademe důraz na optimalizaci energetické náročnosti a finančních nákladů klienta.
Výstup pro projekt zasíláme ve formátu PDF, kde jsou k dispozici veškerá data o použitých svítidlech, jejich počtu, dosažených výsledcích, kóty místností i pozice svítidel, 3D snímky prostoru a barevná mapa intenzity osvětlení.

Z kapacitních důvodů neposkytujeme simulace osvětlení nekomerčním zákazníkům.

https://www.traditionrolex.com/42