sales@ecoplanet.cz
en

News

NOVÁ PODOBA ENERGETICKÝCH ŠTÍTKŮ

Od 1. září 2021 se v přechodném období loučíme se starou stupnicí se třemi A a znaménkem +

Většina světelných zdrojů/svítidel musí být podle nového nařízení 2019/2015 komise EU opatřena novým typem štítku s QR kódem a barevnou škálou A až G, která definuje efektivitu světelného zdroje. Na štítku zůstává údaj o spotřebě, která vždy platí bez ohledu na energetickou třídu.

Nejméně úsporné jsou zdroje třídy G, které při uvedené spotřebě svítí méně než zdroje s vyšší třídou. Třída F je považována za průměr, zatímco třídy E a D jsou vysoce úsporné. Kategorie C je při současné technologii zastoupena jen vzácně, přičemž A a B lze definovat jako budoucnost. 

Seznam výrobků Ecolite s novou podobou energetické třídy společně s jejím starším ekvivalentem naleznete v sekci ke stažení nebo stáhněte ve formátu XLS pod tímto odkazem.

SVĚTELNÁ LABORATOŘ

Od září 2019 disponuje světelná laboratoř Ecoplanet vlastním goniofotometrem.

Diagnostiku všech typů svítidel tedy nyní provádíme pomocí goniofotometru, kulového integrátoru a samostatných spektrometrů. Všechny přístroje jsou kalibrované a spolehlivě změří důležité elektrické i fotometrické veličiny.

Kontrolu parametrů svítidel a měření křivek svítivosti v temné místnosti současně nabízíme jako zpoplatněnou službu zákazníkům. Výsledkem je protokol o měření a křivky ve formátu .ldt nebo .ies, které následně slouží k výpočtům osvětlení v odborných programech.

VÝPOČTY OSVĚTLENÍ DO PROJEKTOVÉ DOKUMENTACE

Výpočty osvětlení začínají být naprostou nezbytností. Zvolte si jedno z našich svítidel nebo si jej nechte doporučit a my vám zpracuje kalkulaci na míru. 

Po odeslání specifikace místnosti a požadavku na osvětlenost (lux) vám pomocí fotometrických dat poskytneme výpočet osvětlení. K simulaci osvětlení používáme křivky svítivosti (.ldt nebo .ies), které poskytuje přímo výrobce. Výstup pro váš projekt vám zašleme ve formátu PDF. Součástí výpočtu je vizualizace osvětlení prostorů a doporučení na osvětlenost dle platných norem ČSN. Výpočty neprovádíme pro soukromé obytné prostory nekomerční povahy.

https://www.traditionrolex.com/42